czwartek, 31 lipca 2014

Podróż do Amazonii - Rio 2

Żródło: film.wp.plPiękna bajka! Piękny musical! Bardzo ładne sceny gdy ptaki tańczą. Jak synchroniczne pływanie.  Blu i jego rodzina zabiorą Was w podróż do cudownej Amazonii, w której odnajdą swoja rodzinę. Nasz bohater, przyzwyczajony do życia w domu,  jednak nie bardzo potrafi się odnaleźć w dziczy. Przez co film jest bardzo śmieszny. Nie zabraknie też paskudnej Kakadu, która będzie się chciała zemścić na Blu. Ale nie tylko ona jest czarnym charakterem. Źli ludzie chcą wyciąć drzewa, które są domem wielu papug. Czy im się uda? Tego Wam nie powiem.

Oto zwiastun filmu:Film porusza bardzo ważną sprawę - wycinania przez ludzi lasów deszczowych. Wiecie, że są One płucami Ziemi? Że żyją tam zwierzęta z listy najbardziej zagrożonych gatunków: Jaguar, kajman, sajmiri wiewiórcza, ara ararauna, amazonka czerwonoczelna, czepiak czarny. To tylko niektóre z tej listy. Ale zagrożone są tez kwiaty i drzewa. Po co ludzie te drzewa wycinają. Nie mogą sobie mieszkać w mniejszych mieszkaniach?


Mały Jaguar Żródło: tapeciarnia.pl

Mały Kajman Żródło: tapeciarnia.pl

Amazonki czerwonoczelne Żródło: birdsandbirds.com

Sajmiri wiewiórcza Żródło: mandozoo-maquapapa.bloog.pl
Ara Araruna Żródło: Centrumegzotyki.pl

Czepiak Czarny Żródło: flickr.com


Piękne prawda? Ale jeśli ludzie nie przestaną wycinać lasu w Amazonii to niedługo te zwierzęta będziemy mogli oglądać jedynie w książkach.

Blu tez jest papuga bardzo zagrożoną wyginięciem. Wiecie jaki to gatunek? Nie. To Wam powiem. To Modroara Błękitna


Modroara Błękitna Żródło: tapeciarnia.pl
Modroara Błękitna Blu Żródło: tapetus.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie Nam miło jeśli zostawisz po sobie jakiś komentarz. Z góry ślicznie dziękujemy: Tadek i Niejadek