piątek, 6 czerwca 2014

Zupa Literkowamartha speaks soupZupa literkowa to ulubiona zupa Marty - gadającego psa. Tak, dobrze czytacie gadającego. Zjada zupę literkową "i grupa liter zagubiona trafia do jej głowy i Marta nawija jak szalona". To także moja ulubiona zupa, ba nawet Niejadek połyka ze smakiem całą miseczkę. Choć jemu chyba te literki się nie gubią w głowie, bo jakoś ciężko się z Nim dogadać. Może powinien jeść ją codziennie?
Przed obiadem często dostajemy kolorowanki do malowania. Tym razem dostaliśmy do pomalowania zupę literkową. Od samego myślenia o tej zupce rośnie apetyt. Mama wydrukowała Nam ją z TEJ strony.granny;s alphabeth soupLista składników:

  • 500 g  włoskiego makaronu literki
  • 500 ml przecieru pomidorowego
  • 1,5 l rosołu
  • 3 łyżki jogurtu naturalnego
  • sól i czarny mielony pieprz


Gotowanie:

W dużym garnku trzeba zagotować wodę na makaron - pięć litrów. Gdy zacznie bulgotać dosypujemy dwie łyżki soli i doprowadzamy ponownie do wrzenia. Wsypujemy makaron, mieszamy łyżką, aby makaron nie przykleił się do dna garnka - moja Mama robi to taką dużą, drewnianą. I gotujemy,  tyle minut ile napisali na opakowaniu makaronu. Wylewamy makaron na metalowe sitko i opłukujemy zimną wodą, aby się nie posklejał.

Przecier pomidorowy wlewamy do miseczki i dokładnie mieszamy go ze śmietaną lub jogurtem. Wlewamy do gotującego się rosołu. Dodajemy soli i pieprzu dla smaku. Gotujemy około pięciu minut.

Makaron wykładamy na talerz i zalewamy zupą. Smacznego.
granny's alphabeth sopu martha speaks


1 komentarz:

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie Nam miło jeśli zostawisz po sobie jakiś komentarz. Z góry ślicznie dziękujemy: Tadek i Niejadek