niedziela, 14 grudnia 2014

Czy warto kupić tanie klocki z PEPCO ?


Byliśmy dziś na zakupach i zahaczyliśmy o PEPCO. Namówiłem mamę na policyjny zestaw. Trochę marudziła, że to pewnie taka sama kiepska podróba jak kiedyś dostałem strażacką, ale kupiła. Gdy przyszliśmy do domu od razu zabrałem się do rozpakowywania. I od razu pozytywne zaskoczenie. Klocki zapakowane były w dodatkowe kartonowe pudełko, które doskonale ułatwia budowanie. Nie trzeba wysypywać klocków na dywan lub biec do pokoju po pudełko od jakiejś gry. Zatem ogromny plus. Zostawię sobie ten kartonik. Przyda się przy kolejnych budowlach. W pudełku znalazłem też trzy torebeczki z klockami i trzy instrukcje - do autka, łódki i posterunku, a raczej mini posterunku.


Na pierwszy ogień poszło auto. Zbudowało się szybko i łatwo. Mama musiała mi pomóc włożyć koła na ośki bo nie dałem rady. Do samochodziku niestety nie da rady wsadzić policjanta. Ale jeździ i jest całkiem fajne. Nie rozpada się. Jako drugi zbudowałem posterunek policji. Ta konstrukcja okazała się bardzo mało stabilna. Bardzo delikatna. Ruchomy szlaban odpada przy ruszaniu.

Najfajniejsza jednak jest łódź. Jest całkiem spora, choć miałem trudności z jej złożeniem, niektóre elementy odpadały przy budowaniu i klocki trochę się nie spasowały. Ale po zmontowaniu całości nic się nie rozpada - nawet w rękach Niejadka.W zestawie znajdują się dwa ludziki, które były już złożone. Policjant w czapce, oraz policjant w kasku.

Naklejki dołączone do zestawu są dobrze docięte. Zostaje sporo zapasowych klocków.


Klocki w tym zestawie nie są za dobrze spasowane, niektóre są krzywe. Podobnie było z klockami z mojego bardzo starego zestawu strażackiego. Rozebrałem go na części i po pewnym czasie wpasowały się i nie różnią się sposobem budowania od klocków LEGO.

Nie polecam tego zestawu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z klockami bo zapewne się rozczarują. Będzie im ciężko go złożyć, oraz pobawić się. Znając moje zapędy budowniczego dobrze będzie jak zestaw dotrwa do jutra w niezmienionej postaci.


Cena zestawu 19,99 zł w sieci PEPCO
Moja ocena w skali 1-5 to 2

Nie wiem czy sięgnę po kolejny zestaw.1 komentarz:

  1. Zapraszamy do dodania bloga w serwisie zBLOGowani! Mamy już ponad 4600 blogów z 22 kategorii.
    Należy założyć konto jako bloger i w 2 krokach dodać bloga do serwisu. Nasz robot sam pobiera aktualne wpisy i prezentuje je tysiącom użytkowników którzy codziennie korzystają ze zBLOGowanych. Dla blogera to korzyść w postaci nowych czytelników i większego ruchu na blogu. Zapraszamy!

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, będzie Nam miło jeśli zostawisz po sobie jakiś komentarz. Z góry ślicznie dziękujemy: Tadek i Niejadek